Pěší a cyklovýlety z Prezidentské

Do Jizerských hor přijedete třeba strokrát s stejně nezažijete to samé. Pořád bude co objevovat. Aby vaše hledání nebylo zdlouhavé, přinášíme trasy na ta nejhezčí místa, kam se právě od nás z Prezidentské dostanete nejlíp. Váš návrat budeme jako vždy vyhlížet s plnými talíři i sklenicemi! 

PĚŠÍ 10,5 KM - NÁVŠTĚVA BEDŘICHOVA

Prezidentská – Bedřichov kostel – Hašlerova chata, křížová cesta – Weberova chata – Stánek Maliník – Bedřichov stadion – Královka - Prezidentská

Trasa NÁVŠTĚVA BEDŘICHOVA v Mapách.cz


KOLO 15 KM - K HRÁZI ČERNÉ NISY

Prezidentská – Bedřichov – Šámalka – Závory – Černá Nisa hráz – Stánek Maliník – Bedřichov – Prezidentská

Trasa K HRÁZI ČERNÉ NISY v Mapách.cz

DALŠÍ TRASY

Zimní trasy z Prezidentské

... vás zavedou na krásná místa v okolí! Nejlepší na nich je, že v cíli - tady na Prezidentské - vás vždycky čeká teplo a kuchyň plná dobrých jídel! 

PĚŠÍ 10,5 KM - NA VYSOKÝ HŘEBEN

Prezidentská – Bedřichov kostel – Hašlerova chata, křížová cesta – Weberova chata – Stánek Maliník – Bedřichov stadion – Královka - Prezidentská

Trasa Na Vysoký hřeben zanesená v MAPY.CZ

BĚŽKAŘSKÁ 18,2 KM - K ČERNÉ NISE

Prezidentská – Šámalova chata – Černá Nisa přehrada – Prezidentská (možno zkrátit přes hráz na Černé Nise)

Trasa K Černé Nise zanesená v MAPY.CZ

BĚŽKAŘSKÁ 27,8 KM - PŘES KRISTIÁNOV NA HŘEBÍNEK

Prezidentská – přehrada Josefův důl – Kristiánov, sklářská osada – Knajpa – Čihadla – Krásná Máří vyhlídka – Hřebínek bufet – Šámalka - Prezidentská

Trasa Přes Kristiánov na Hřebínek zanesená v MAPY.CZ

PĚŠÍ 7,7 KM - PŘES HRABĚTICE

Prezidentská – Jablonecká chata – Josefodolská přehrada – Hrabětice kaplička – Královka - Prezidentská

Trasa Přes Hrabětice zanesená v MAPY.CZ

V bačkorách do lesa?

Od nás z Prezidentské dojdete do lesa i v bačkorách, protože k tomu potřebujete asi tak 20 kroků. Raději to ale nedělejte, místo jehličí si z lesa přineste borůvky nebo houby, které rostou kolem.

Pokud zrovna není jejich sezóna, načerpáte aspoň nové síly a inspiraci. 

Podporujeme Jizerskou magistrálu

Prezidentská chata stojí přímo na trase Jizerské lyžařské magistrály - běžkařských tratí, které vás zavedou do všech koutů Jizerek a které se podle počasí denně upravují. Víme to, protože každý rok přispíváme Jizerské magistrále na to, aby stopy byly krásné a zážitek z běžkování co nejlepší.

U nás na Prezidentské lze také zakoupit lyžařské známky Jizerské magistrály a finančně tak přispět na údržbu tratí. Přidejte se k nám - my na Prezidentské podporujeme Jizerskou lyžařskou magistrálu už 20 let!

Více o magistrále

Co na sebe až vyrazíte ven

Díky vlastní meteostanici a kameře přímo na Prezidentské vám přinášíme nejpřesnější teplotu. Jak namazat lyže nebo zda si vzít na kolo větrovku, když dole ve městě je úplně jinak než tady v horách?

Počasí a webkamera